Aktualności

23 lut 2017

Program 5 spotkania - tym razem najwyższy szczyt Pienin - Wysoka! Będzie gorąco...

Piąte, przedostatnie i termalne - GORĄCE!!! spotkanie w ramach cyklu pn. Noc-Zima-Góry 2017. Tym razem nasze spotkanie będzie inne niż wszystkie, bardzo aktywne i wyjątkowe! Gorące i prawdziwe termy czekają!!! Przemierzymy razem przez sobotę i niedzielę - UWAGA - ok. 40 km!

Spotykamy się w sobotę już o godz. 7.30 rano! w Witowie (k. Kościeliska). O godz. 10.00 rozpoczyna się tutaj masowe, integracyjne przejście nordic walking pięknym szlakiem w Tatrach! Start znajduje się na górnej stacji wyciągu Witów - Ski, natomiast meta na dolnej stacji wyciągu Meander Park. Trasa ma długość 10 km. W ramach pakietu wszyscy uczestnicy otrzymają: okolicznościowy medal na mecie, ciepły posiłek i napój oraz bezpłatny wstęp do termalnych basenów Meander Park, umiejscowionych na mecie przejścia. Udział jest w przejściu BEZPŁATNY. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło dwóch Prezydentów: Polski w Słowacji. 
Warunkiem udziału w masowym przejściu nordic walking Nocnych, Zimowych Zdobywców jest obowiązkowa rejestracja/zapis i zapoznanie się z regulaminem wydarzenia: https://domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php?LP_impr=175
Zgłoszenia elektroniczne do udziału w przejściu będą możliwe tylko do dnia 01.03.17 g. 23:59.
Każdy powinien posiadać własne kije do nordic walking.

Kolejnym punktem naszego spotkania będzie miejscowość Szczawnica Zdrój, oddalone ok. 65 km od Witowa. Tutaj umiejscowiona jest nasza baza noclegowa (schronisko Orlica) i tutaj spotykamy się o godz. 17.30 (ul. Pienińska 12 - dojazd: http://www.orlica.com/schronisko/dojazd). Naszym celem jest szczyt Wysoka (Wysokie Skałki) w Pieninach - najwyższy szczyt Pienin (Małe Pieniny na granicy polsko - słowackiej, wysokość 1 050 m n.p.m.). Uwaga! Przy dobrej pogodzie zobaczymy szczyty (oprócz Pienin): Tatr, Beskidu Sądeckiego, Gorców, a także Gór Lewockich, Gór Czerchowskich i Magury Spiskiej na Słowacji, szczyt Babiej Góry i Pilsko w Beskidzie Żywieckim. Nocne, zimowe zdobycie najwyższego szczytu Pienin to najważniejszy i kulminacyjny punkt naszej aktywnej soboty!

Uwaga! W schonisku dostępny jest bezpłatny wrzątek, a kuchnia czynna jest w godz. 8.00 - 20.00.

Niedzielę 05.03.17 rozpoczniemy akcją pn. Złap wschód! (spotykamy się o g. 6.00 przy wejściu do schroniska), a następnie (ok. 6.20, po wschodzie słońca) udajemy się pieszo - technika Nordic Walking! (ok. 6 km - szlak pieszy niebieski) nad Wodospad Zaskalnik - akcja: zimowa, wspólna kąpiel w Wodpspadzie - hartowanie Nocnych, Zimowych Zdobywców! (więcej informacji o Wodospadzie: http://www.orlica.com/atrakcje/wodospad-zaskalnik). Nie bylibyśmy sobą, gdyby zabrakło nam ważnego elementu zimowej kąpieli, pomimo wyjątkowo gorącego charakteru piątego spotkania!

Ok. g. 12.00-12.30 wymeldowujemy się ze schroniska i udajemy wspólnie (autami) do Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy Zdrój - "Dom nad zdrojami" (wschodnia część Placu Dietla - http://www.uzdrowiskoszczawnica.pl/pl/leczenie-sanatoryjne/nasze-obiekty/pijalnia-wod). 

Program minutowy (*z uwagi na bardzo bogaty program dwudniowego spotkania Nocnych, Zimowych Zdobywców - organizatorzy bardzo proszą uczestników o przestrzeganie godzin ujętnych w programie):

Sobota 04.03.17

G. 7.30 - zbiórka uczestników przy Meander Park (TVRDOSIN) - parking przy termach
G. 8.00 - odjazd autokaru na start przejścia do Witowa (bezpłatnie)
G. 8.30 - bezpłatny wjazd wyciągiem na górną stację Witów - Ski
G. 8.45 - odbiór numerów, rejestracja (na górze)
G. 10.00 - START przejścia (10 km) 
G. 13.00 - 14.00 META przejścia przy Meander Park (parking), każdy uczestnik na mecie otrzyma pamiątkowy medal, wspólny poczęstunek (posiłek, napój)
G. 13.00 - 16.00 bezpłatne wejście na gorące TERMY / Meander Park 
G. 16.00 - 17.30 - indywidualny przejazd Uczestników NZG do Szczawnicy Zdrój
G. 17.30 - zbiórka w schronisku Orlica (ul. Pienińska 12, Szczawnica), odprawa techniczna, przedstawienie rekomendowanej trasy marszu, przywitanie Uczestników i Gości
Położenie schroniska: 
http://www.orlica.com/schronisko/polozenie-i-okolica 
G. 21.00 - zdobycie szczytu Wysoka 
Więcej o rejonie:
http://www.orlica.com/atrakcje/turystyka-gorska-w-pieninach 
G. 24.00 - powrót do schroniska, cisza nocna

Niedziela 05.03.17

G. 6.00 - zbiórka pod schroniskiem - akcja pn. Złap wschód!
G. 6.20 - wymarsz na wodospad Zaskalnik (wspólna kąpiel zimowa w wodpspadzie)
G. 11.00 - powrót do schroniska, wymeldowanie, przejazd do pijalni wód mineralnych
G. 13.00 - wspólna degustacja wody mineralnej w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy Zdrój - "Dom nad zdrojami" Pl. Dietla 1 (http://
powrót...

PARTNERZY I SPONSORZY