Aktualności

07 sty 2018

AKTUALIZACJA - program inauguracji cyklu NZG2018!

Spotykamy się 20.01.18 (sobota) w bazie noclegowej o g. 17.00 w PTSM w Woli Kalinowskiej. 

Adres bazy noclegowej: 
PTSM
Wola Kalinowska
ul. Szkolna 12
32-045 Sułoszowa
woj. małopolskie


G. 17.00 - meldunki w PTSM wg rezerwacji (każdy indywidualnie rezerwuje sobie nocleg)
G. 17.40 - wpisanie się na listę uczestników (obowiązkowe), zaległe opłaty za udział w cyklu, deklaracje uczestnictwa w NZG2018, zapoznanie się z regulaminem cyklu, odprawa 
G. 17.50 - rozgrzewka przed marszem; pokaz techniki nordic walking
G. 18.00 - wymarsz na nocną *trasę - cel: Zamek w Pieskowej Skale (oddział Zamku Królewskiego na Wawelu) - dystans w jedną stronę to ok. 5 km (wchodzimy w nocy na dziedziniec zamku, zwracamy uwagę na wykutą na 45 m głębokości w skale studnię)

*Trasa/przebieg: ze schroniska PTSM na Woli Kalinowskiej (baza noclegowa) schodzimy do Wąwozu Słupianka. Nim na dno Doliny Sąspowskiej. Docieramy do Obserwatorium Sejsmologicznego Instytutu Geofizyki PAN. Tutaj odbędzie się mini wykład o prowadzonych obserwacjach, będzie to teoretyczny wstęp do naszego wieczornego slajdowiska o podziemiach...Zamku Książ! Przejście w kierunku Zamku Pieskowa Skała (wejście na dziedziniec zamku nocą, studnia), obok Maczugi Herkulesa (ostańce). Powrót do schroniska. 

Zalecany ekwipunek: termos z herbatą, prowiant, sprzęt i odzież adekwatna do warunków pogodowych, kije do nordic walking, czołówka, mapa okolicy. 

Powrót do schroniska zaplanowany jest na g. 20.30-21.00.

Niedziela 
G. 6.00 - wyjazd własnym transportem na akcję "Złap wschód!" wraz z krótkim zapoznaniem się z geologią okolic Krakowa na Wzgórze 502 (dodatkowa akcja / punktowana - uczestnik, który złapie wszystkie wschody podczas cyklu wg regulaminu otrzyma specjalne "Wyróżnienie" od organizatora) http://www.noczimagory.pl/zlap_wschod,1410.html

1. Wersja LIGHT: po akcji "Złap wschód!" jest możliwość indywidualnie skierować się (własnym transportem) do Zamku Pieskowa Skała - ok. 14 km (na zwiedzanie indywidualne, wstęp do Zamku = 11 zł - godziny zwiedzania / wejście o pełnych godzinach: 9.00, 10.00)

2. Wersja EXTREME: kontynuacja marszu, udział w autorskiej wycieczce z opowieściami o skalnych jaskiniach - "Jaskinie Nietoperzowa i Łabajowa". W jaskiniach tych zobaczymy w świetle UV (termowizor) kości zwierząt z epoki lodowcowej, odwiedzimy „Jar Horpyny” z filmu „Ogniem i mieczem”, na koniec odwiedzimy miejsce odnalezienia w latach 70-tych XX wieku... złóż złota - nawiązanie do tradycji płukania złota w Złotoryi!

Każdy Uczestnik sam wybiera wersję dla siebie, słowo od organizatora: wersja LIGHT - polecamy ją dla rodzin z dziećmi, amatorów; wersja EXTREME jest skierowana dla osób dorosłych ze względu na ukształtowanie terenu i wysiłek wytrzymałościowy na średnim poziomie zaawansowania (trasa ok. 10 km).

Uwaga: organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian dot. programu (uczestnicy zostaną poinformowani o ewentualnych zmianach przed wymarszem).

G. 11.00-12.00 - powrót do schroniska, późne śniadanie (każdy uczestnik zapewnia sobie sam posiłki), pakowanie
G. 12.00 -12.30 - wymeldowanie ze schroniska, wyjazd, zakończenie

 

Koordynator (kontakt): 
Paulina Ruta, mail: prezespsnw@gmail.com

 

powrót...

PARTNERZY I SPONSORZY